Nasza witryna logowania może przechować niewielką ilość danych w Państwa przeglądarce aby polepszyć komfort użytkowania. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszać ilość danych które trzeba podać przy logowaniach oraz pozyskiwać informację na temat wykorzystania strony, celem jej dalszego ulepszania. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na te działania.
Opublikowano 2020-11-20. Przeczytasz w ok. 10 min.

Nowy sposób naliczania śmieci

Na sesji Rady Warszawy w dniu 2020-10-15 została podjęta uchwała zmieniająca sposób liczenia podatku śmieciowego od 2020-12-01. Zmiana ta budzi spore kontrowersje, gdyż powoduje znaczne zwiększenie opłat za gospodarkę odpadami.

Stan obecny (2020-11-20)

Dochodzą nas słuchy, że wejście w życie uchwały może zostać zablokowane lub odłożone w czasie. Obecnie nie ma jeszcze jednak żadnej oficjalnej informacji w tym temacie. Jeżeli taka sie pojawi postaramy się ją podlinkować w tym artykule.

Co w przypadku ewentualnej zmiany?

W przypadku gdyby uchwała faktycznie została przesunięta w czasie będziemy w stanie automatycznie przesunąć zmiany w Państwa bazach na nową datę. Automatycznie poprawimy zmiany dokonane z datą 2020-12-01 przesuwając je na nową datę (lub przyszłą datę sztuczną, jeżeli odłożenie będzie na czas nieokreślony).

Po takich będziemy w stanie przesłać raport które naliczenia/stawki w których wspólnotach i na których strukturach/lokalach zostały zmienione aby mogli Państwo zweryfikować tą operację.

Zmiany te nie będą robione z automatu - trzeba będzie się zwrócic z mailem do serwisu w tej kwestii.

Zmiany te będziemy mogli robić dopiero po oficjalnym ogłoszeniu przez miasto przesunięcia daty wejścia w życie uchwały. Do tego czasu sugerujemy wstrzymać się ze zmianami.