Nasza witryna logowania może przechować niewielką ilość danych w Państwa przeglądarce aby polepszyć komfort użytkowania. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszać ilość danych które trzeba podać przy logowaniach oraz pozyskiwać informację na temat wykorzystania strony, celem jej dalszego ulepszania. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na te działania.
Opublikowano 2022-05-11. Przeczytasz w ok. 5 min.

Od ponad roku konsekwentnie aktualizujemy interface Weles3 do naszego nowego, docelowego wyglądu. Jest to proces mający na celu zarówno poprawę komfortu pracy z systemem, jak i ułatwienie jego dalszego rozwoju.

Obecnie znaczna część okien jest już zmigrowana do nowego wyglądu. Kończymy pracę nad pozostałymi oknami oraz oknem głównym Welesa. Przewidujemy, że prace dokończymy w przeciągu najbliższych miesięcy.

Nowe okno główne nie zastąpi bezpośrednio obecnego okna głównego. Będzie dostępne jeydnie jako opcja w menu. Wejście na nowy wygląd strony głównej będzie udostępnione jako opcja przy logowaniu się.

W IV kwartale zmienimy domyślne okno na nowy wygląd - wtedy przejście na stary wygląd okna będzie opcją przy logowaniu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem planujemy ostatecznie wyłączyć dostęp do starego (obecnego) wyglądu w 2 połowie 2023 roku. Wtedy całość interface Welesa będzie już w nowym wyglądzie.

Rozpoczęliśmy tworzenie Weles3 jeszcze w 2006 roku. To ponad 15 lat temu. W obszarze technologii to praktycznie wieczność. W tym czasie przeglądarki ewoluowały i obrastały w nowe funkcje, z których jesteśmy w stanie korzystać w nowym wyglądzie, dzięki czemu możemy tworzyć okna, z którymi przyjemniej i bardziej wydajnie się pracuje.

Po zakończeniu migracji planujemy otworzyć proces dyskusji z Państwem na temat poszczególnych okien aby poznać Państwa sugestie, jak można je usprawić i ułatwić Państwa prace. W nowej technologii takie zmiany będą dla nas dużo łatwiejsze.

Proces migracji interface jest dość pracochłonny - praktycznie wymaga napisania okien od nowa. Ta dodatkowa praca sprawiła, że w Welesie nie pojawiało się ostatnio dużo nowych funkcji. W przyszłym roku, mając tą pracę już za sobą, planujemy dalej rozszerzać Welesa o nowe funkcjonalności, których propozycje cały czas od Państwa zbieramy. W szczególności w najbliższym czasie pojawią się funkcje związane z elektroniczną fakturą KSeF oraz rozliczeniami ciepła związanymi z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska w tym zakresie.

Jako przykład już aktywnej, nowej funkcjonalności możemy dzisiaj zaprezentować odświeżanie danych we wszystkich oknach - wgraliśmy dzisiaj aktualizację, która sprawia, że zmiana danych w jednym oknie automatycznie uwzględnia tą zmianę w pozostałych oknach. Przykładowo będzie można dodawać konta FK w trakcie edycji dokumentu. Zmiana ta dotyczy tylko okien w nowym wyglądzie.